Główne menu

LogowanieLogowanie

Strona główna Nasze Stowarzyszenie SPIMR w II etapie NGO 2007
SPIMR w II etapie NGO 2007 PDF Drukuj
Sekcja Aktualności
Wpisany przez adm-admin   
wtorek, 19 sierpnia 2008 00:00

Szanse na dofinansowanie SPIMR ze środków unijnych rosną, ale naturalnie nie krzyczmy Hop!

Nasze stowarzyszenie złożyło wniosek na Konkurs Projektów o dofinansowanie z unii  w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych, komponent Demokracja i społeczeństwo obywatelskie.

 

W  I etapie konkursu  wniosek  SPIMR Pt. Budowanie struktury organizacyjnej i wizerunku SPIMR  został pomyślnie oceniony pod względem formalnym i przeszedł do etapu II, gdzie będzie rozpatrywany pod kątem  merytorycznym. A wszystko to? niespodziewanie dla nas samych ? wszak istniejemy krótko, nie mamy w swoim gronie ani prawników, ani speców od finansów (w każdym razie nikt taki się nie ujawnił do tej pory), ani też właściwie nie stać nas na zapłacenie ?grubych? pieniędzy firmie specjalizującej się w sporządzaniu takich wniosków, nie mówiąc o tym, że próby zaangażowania takiej firmy z uwagi na zbyt krótki czas na przygotowanie wniosku, skończyły się fiaskiem.

Na pomysł złożenia wniosku sami nie wpadliśmy. Podszepnęła to nam i dała wiele cennych wskazówek jak się zabrać za to ?kobylaste? przedsięwzięcie p. Viola Łabanow, szefowa fundacji ?Muzyka jest dla wszystkich? www.muzykajest.pl . Jesteśmy jej za to niezmiernie wdzięczni. Niemniej cały ciężar opracowania i przygotowania wniosku spadł na osoby reprezentujące SPIMR: Prezesa i Wiceprezesa. A, co tam, szefują ? niech harują?

Na zapoznanie się z kilkudziesięciostronicowym opisem warunków i wymogów formalno-merytorycznych oraz wypełnienie kilkunastostronicowego wniosku i napisanie uzasadnienia miałyśmy zaledwie 3 dni. Był to ogromny wysiłek. Sporo też się nauczyliśmy, co samo w sobie jest już pewnym kapitałem na przyszłość, ale wolałybyśmy naturalnie, by nasze starania przełożyły się na bardziej wymierne konkrety... czyli mamy nadzieję na uzyskanie grantów z unii. Czy tak się stanie? Okaże się już niebawem.

8 sierpnia 2007 mają zostać ogłoszone wyniki na tej samej stronie, na której dziś można pobrać plik zawierający wykaz organizacji zakwalifikowanych do II części konkursu i gdzie pod  nr 618 figuruje projekt złożony przez nasze stowarzyszenie:

http://www.funduszngo.pl/pl/demokracja-i-spoleczenstwo-strona-glown/wyniki-konkusu-projektow.html

Reszta w rękach ?wszechwiedzących? ekspertów-decydentów...

Poprawiony: sobota, 21 stycznia 2012 04:45
 
Copyright © 2020 Stowarzyszenie Pedagogów i Miłośników Rytmiki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.